Logo
Vytisknout tuto stránku

Trojka jede domů

Nasazená trojka je z kola ven. Ruský tenista Pavel Kotov si vylámal zuby na zkušeném Janu Mertlovi, který vyhrál 7:6, 6:3. Mertlovi utekl začátek zápasu, kdy prohrával 0:3 a 1:4, přesto se dokázal v prvním setu vzpamatovat a v tie-breaku soupeře udolal. Ruský tenista na kurtu začal více diskutovat a na jeho výkonu to bylo znát. Přesto ještě dokázal druhý set zdramatizovat z 0:5 na 3:5, ale zkušený Mertl si závěr utkání pohlídal.

Mertl: V prvním setu jsem do toho vstoupil vlažně, stejně jako minulý zápas. Pak se mi ale chytil servis o který jsem se opíral a dokázal set v tie-breaku získat. Věděl jsem, že soupeř je malinko psychicky labilní, takže jsem do něj šel, snažil se ho držet ve výměnách . On se pak trochu sesypal. Za stavu 5:0 jsem měl matchbol a dal zbytečně dvojchybu. Malinko mě to rozhodilo. On už neměl co ztratit, hrál na riziko a snížil na 5:3, naštěstí jsem to už dopodával. Únavu jsem cítil větší v Pardubicích, kde jsem kvůli dešti hrál 5 utkání během 2 dnů.